Khuade Adnan’a Yine Çirkin Kumpas ve Gözaltı


Khuade Adnan bugün (5 Mayıs) Maykop’da ki mağazasından çıkıp evine gittiği sırada mali polis tarafından alınarak emniyete götürüldü.

Khuade Adnan bugün (5 Mayıs) Maykop’da ki mağazasındançıkıp evine gittiği sırada mali polis tarafından alıkonularak emniyete götürüldü. Emniyet'de ki sorgusunun ardından göz altına alınan Khuade Adnan’ın yarın sabah mahkemeye çıkması bekleniyor.

Maykop’dan alınan bilgiye göre; Khuade Adnan yanında ki misafirler ile beraber evinin önüne geldiği sırada eski bir trafik cezası neden gösterilerek ve kırmızı ışıkta geçtiği ileri sürülerek önce trafik polisleri tarafından alıkonuldu. Aradan 15 dakika geçmeden mali polis olaya müdahil oldu ve özel tim polisi eşliğinde 8 araçla emniyete götürüldü. Khuade Adnan’ın gözaltına alınmasını komplo olarak değerlendiren görgü tanıkları yarın sabah yapılacak  mahkemeyi bekliyor.

Konuyla ilgili Natpress haberinin linki: http://www.natpressru.info/index.php?newsid=10391

Not: Cherkessia.net sitesi yayın kurulu ve Çerkesya Yurtseverleri olarak Khuade Adnan’ın yanında olduğumuzu, kendisine uygulanan tüm hukuksuzlukları tacizleri takip ettiğimizi  ve konuyla ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.