5 Ağustos 2015 Çarşamba

Kokov ekstremizm hakkında bir toplantı yaptı


Kabardey-Balkar devlet başkanlığı basın sözcülüğünden bugün yapılan açıklamaya göre, Devlet Başkanı Yuri Kokov bugün emniyet güçleri yöneticileri ile suçla mücadele, ektremizm ve terör olaylarını engelleme ve yolsuzluk konuları hakkında görüştü.

Açıklamaya göre, toplantının ana gündem maddesi ekstremizim ve terör faaliyetleri idi. Toplantıda bugün (3 Ağustos) yapılan ve altı kişinin ölümüyle sonuçlanan operasyon, operasyon hakkında hazırlanan rapor ve bundan sonra alınacak tedbirler üzerinde duruldu.

Kokov toplantıya gelenlere, ektremizmle mücadele ve koordinasyondan sorumlu yeni bakanı takdim etti. Yeni bakan, siyaset bilimci ve hukuki bilimler öğretim görevlisi Zalim Kaşirokov oldu.

Kokov, Kabardey-Balkar haber ajansına yaptığı açıklamada, “Kaşirokov profesyonel ve tecrübe sahibi biri. İnanıyorum ki, kendisi sorumluluğu büyük olan bu görevde başarılı olacaktır” dedi.

Toplantıya Kabardey-Balkar Başbakanı A. Musukov, Kabardey-Balkar ekonomi ve sivil güvenlik konseyi sekreteri R. Eşugaov, ülke savcısı O. Jarikov, RF Soruşturma Komitesi Kabardey-Balkar İdaresi başkanı V. Ustov, Kabardey-Balkar sınır idaresi başkanı A. Pugaçev ve diğer güvenlik kurumları temsilcileri katıldı.


Çerkesya
Diaspora
Çerkes Sorunu
Makale Almir Abreg:Çerkesya Ülkesinin Yok Oluşunu Düşündüğümde…

Anavatana Dönüş
Spor
Turizm