Düzce Üniversitesinde Çerkes Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans Programına Başvurular Başladı


Düzce Üniversitesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri Çerkes Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı Kayıtları Başladı

Bu yıl ikinci dönem öğrencilerini okutmaya devam eden Düzce Üniversitesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri Bölümü Çerkez Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı şimdi de Yüksek Lisans için öğrencilerini bekliyor. 5 Ocak 2015 tarihi itibariyle başlayan başvuru süresi 19 Ocak 2015 tarihine kadar devam edecek.

2015 Bahar dönemi eğitim ve öğretime başlayacak yüksek lisans programına ALES sınavını yapmış ve 55 puan almış, 4 yıllık lisans mezunu olan herkes başvurabilir.  Başvuru için Çerkesce bilmek gerekmiyor, başvurusu kabul edilen öğrencilere Çerkesce Bilimsel Hazırlık okutulacak. Bu sayede öğrencilerin ihtiyaç duyacağı Çerkesce, düzenlenen hazırlık kursunda telafi edilecek.

Başvuruların değerlendirilmesinde dil üzerine çalışmış olmak ve sosyokültürel açıdan Çerkes kültürü ile ilgili bilgi birikimi olmak daha çok avantaj sağlayacak.

Bu koşulları sağlıyorsanız, bu ayın 5 ve 19 tarihleri arasında Yüksek Lisans yapmak için, Düzce Üniversitesi Çerkes Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’na başvurabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve başvurularınız için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.