Kafkasyalı güreşçiler Avrupa şampiyonu

23 yaş altı Avrupa Güreş Şampiyonasında Kafkasyalı genç sporcular üç altın madalya kazandı.


Polonya’nın Walbrzych şehrinde 24-29 Mart tarihlerinde düzenlenen 23 yaş altı Avrupa Güreş Şampiyonası sona erdi. Müsabakalar Serbest, Grekoromen ve Kadınlar kategorilerinde, her kategoride sekiz ayrı sıklette yapıldı. Serbest stile, güreş severlerin görmeye alışık olduğu gibi yine Kafkasyalılar damga vurdu. Kafkasyalılardan oluşan Rusya ekibi 3 altın, 3 bronz madalya (3-0-3) ile takım halinde ilk sırada yer alırken, onu Gürcistan (2-2-1) ve Azerbaycan (0-2-2) izledi. Ermenistan da bir altın madalya kazandı.

125 kiloda Muradin Kuşhov turnuva boyunca rakiplerine puan vermedi ve finale kadarki güreşlerini teknik üstünlükle (6 dakikalık müsabaka süresi dolmadan 10 puan fark yaparak) noktaladı. 57 kiloda İsmail Muskayev ile 70 kiloda Rasul Arsanliev de rakiplerine büyük üstünlük kurarak altın madalyaya ulaştı.

Diğer turnuvalarda olduğu gibi Kafkasyalılar, Kadınlar kategorisinde yer almazken, grekoromende mücadele eden az sayıdaki sporcu zafere ulaşamadı. Fakat hem serbest hem de grekoromende Rusya ve farklı ülkeleri temsil eden Kafkasyalı gençlerden bazıları daha madalya sıralamasında yer aldı.

Ajans Kafkas