Genç Bakan Nalçik’te yardım etkinliği düzenledi


25 Haziran akşamı Kabardey-Balkar Cumhuriyeti başkenti Nalçik’te az gelirli ailelere gıda yardımı yapıldı. Yardım etkinliği, Kabardey-Balkar Gençlik Meclisi Tarım Bakanı Timur Dokşokov tarafından organize edildi.

Kabardey-Balkar Gençlik Meclisi gönüllülük esası üzerine çalışıyor ve meclis hükümete bir danışma organı olarak hizmet veriyor. Gençlik Hükümeti 25 yaşından küçük, Kabardey-Balkar’da ikamet eden, üniversite ve yüksek lisans öğrencisi veya mezunlar arasından seçiliyor.

Gençlik Meclisi’nin amacı, gençleri sosyoekonomik sorunların danışılması, çözümü ve bu çözümün uygulanma süreçlerine dahil etmek. Ayrıca, gençlerin siyasi ve kültürel yaşama dahil olmasına ve sanatsal faaliyetlerde bulunmalarına yardımcı olmak da meclisin amaçları arasında mevcut.

Dokşokov, etkinlikle ilgili kbrria.ru sitesine yaptığı açıklamada, “Bu fikir, bir tanıdığım Ramazan’da yardımda bulunmak için fakir bir aile bulmamı istediğinde aklıma geldi. Bu aileyi bulduğumda gördüm ki, onlar gibi birçok fakir aile hemen yanı başımızda hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Bu duruma çok üzüldüm ve arkadaşlarımla onları mutlu etmeye karar verdik” dedi.

Dokşokov’a göre, insanların etkinliğin yapıldığı Abhazya Meydanı’na dondurma, içecek, şeker, bisküvi ve meyve gibi gıda maddeleri getirmesi için radyodan yapılan tek bir ilan yetti. Dokşokov ayrıca, bu ikramları getirenlerin büyük bir kısmının kim olduklarını açıklamadıklarını, getirdiklerini bırakıp gittiklerini ifade etti.

Dokşokov yardımda bulunan firmalardan bazılarının, 16 Temmuz’a kadar her Perşembe devam edecek olan yardım kampanyasına katılacaklarını söyledi.

Dokşokov açıklamasını “Bugün yardım etmek amacıyla 31 aile davet ettik. Çünkü ancak onlara yetecek kadar malımız vardı. Ama Kabardey-Balkar halkı yardım çağrısına o kadar güzel karşılık verdi ki gelecek Perşembe çok daha fazla aileye yardım edebileceğiz” diyerek sonlandırdı.

Dokşokov’a yardım paketlerinin hazırlanması ve dağıtılması hususunda Kabardey-Balkar güzellik yarışması kazananları yardım etti.