18 Mart 2015 Çarşamba

Suriyeli aile Baksan’da evlerine kavuşuyor

Kabardey-Balkar Baksan Belediyesi, Suriyeli geri dönüşçü Ömer ailesine yarım milyon ruble ve Baksan’da arsa bağışladı.  

Baksan Belediyesi geri dönüşçü Ömer ailesine, konut şartlarının iyileştirilmesi için düzenlenen hayır kampanyasında toplanan paradan yarım milyon ruble ve Baksan’da on dönüm arsa verdi.

Ailenin reisi İmad üç yıldır Baksan hastanesinde cerrah olarak çalışıyor. İmad, eşi Madina, 14 yaşındaki oğulları Zaur ve 10 yaşındaki kızları Selma anavatanlarında yeni bir hayat kurma hayallerinin gerçekleşmiş olmasından dolayı çok mutlular. Kısa süre içinde anavatanlarına uyum sağlayan Ömer ailesinde herkes Çerkesçe konuşuyor.

İmad Ömer üç yıldır ailesiyle kirada oturduğu Nalçik’ten Baksan Hastanesine geliyor. Ömer, Kabardey-Balkar Pravda gazetesine yaptığı açıklamada, “Kendime yakın hissettiğim insanlar arasında yaşıyor ve çalışıyor olmaktan, bana ve aileme gösterilen ilgiden dolayı çok mutluyum. Konut şartlarımızın iyileştirilmesi için çok ciddi miktarda bir paranın hesabıma yatırıldığını öğrendiğimde büyük şaşkınlık yaşadım. Baksan Belediyesine, hayır kampanyasına öncülük eden Dünya Çerkes Birliğine ve kampanya destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ajans Kafkas

Çerkesya
Diaspora
Çerkes Sorunu
Makale Almir Abreg:Çerkesya Ülkesinin Yok Oluşunu Düşündüğümde…

Anavatana Dönüş
Spor
Turizm